Jak wybrać materac dla dziecka?

róże wieczne
Boxy Kwiatowe – alternatywa dla klasycznych bukietów
Wrzesień 19, 2018
Wakacje w Kenii
Październik 18, 2018

Jak wybrać materac dla dziecka?

Dobór odpowiedniego materaca dla dziecka to duże wyzwanie dla rodziców. Potrzeby dziecka dotyczące materaca, na którym śpi, zmieniają się wraz z jego dorastaniem, tak więc inny materac będzie potrzebny dla noworodka, a inny dla 5-latka.

Materac dla noworodka

Warto już od pierwszych dni, po narodzinach naszego dziecka, zadbać o jego komfortowy sen. Z pewnością w dużej mierze może przyczynić się do tego prawidłowo dobrany materac.

Polecane materace z pianki dla noworodków możemy dostać w różnych wersjach, które różnią się między sobą twardością. Materac dla noworodka powinien stanowić dla niego solidne podparcie tak, aby zapobiegał powstawaniu wad postawy. Co więcej, wśród materacy dla najmłodszych są też takie, wyposażone w specjalny system, który monitoruje oddech noworodka, co ma zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej, która może zdarzyć się u tak małych dzieci.

Materac dla starszych dzieci

Tutaj także warto zadbać o prawidłowe podparcie kręgosłupa. Na rynku dostępne są specjalne materace ortopedyczne, które zbudowane są ze specjalnego materiału, który idealnie dopasowuje jako podparcie dla pleców dziecka, zapewniając komfortowy i zdrowy sen. W przypadku dzieci z alergią warto pomyśleć o zakupie specjalnego materaca z materiału dedykowanego alergikom.

Więcej dowiesz się o materacach z pianki na stronie: http://materace-z-pianki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *