Jak wybrać fotel gamingowy?

Klasyka i elegancja, czyli dlaczego warto pisać piórem wiecznym
Czerwiec 13, 2019

Jak wybrać fotel gamingowy?

Długie godziny przed komputerem to ogromny wysiłek dla kręgosłupa. Fotele gamingowe zostały stworzone z myślą o graczach tak, by gra była prawdziwą przyjemnością, a nie potężnym obciążeniem dla kręgosłupa. Jak wybrać fotel dla gracza?

Ach, ten kręgosłup
Mogło by się wydawać, że pozycja siedząca jest najkorzystniejsza dla naszego kręgosłupa. Nic bardziej mylnego! Nasz kręgosłup właśnie siedząc przyjmuje największe obciążenie, które może wynosić nawet do 275 kg, gdy przyjmujemy nieprawidłową postawę, która prędzej czy później pojawi się, gdy spędzamy czas na niewygodnym krześle.

Wielogodzinne siedzenie przed komputerem jest bardzo męczące. Wiedzą o tym zarówno początkujący jak i zaawansowani gracze. Co zrobić, by nasz kręgosłup tak nie cierpiał?

Fotel dla gracza – jaki powinien być?
Krzesło gemingowe zostało wyprodukowane specjalnie z myślą o osobach, które wiele godzin w ciągu dnia siedzą przed komputerem. Najczęściej dotyczy to osób, które wykonują pracę biurową lub kochają gry komputerowe. Krzesło zostało tak pomyślane, by w jak największym stopniu zadbać o komfort gracz lub osoby pracującej.

Fotel dla gracza musi być przede wszystkim ergonomiczny. Musi stanowić idealne podparcie dla mięśni kręgosłupa, ramion oraz rąk. Dzięki regulacji można krzesło gamingowe dostosować do budowy, wzrostu oraz wagi użytkownika. Oparcie posiada możliwość nachylenia nawet do 135°, naturalnie dostosowuje się do krzywizn kręgosłupa ułatwiając wygodną pozycję w trakcie wielogodzinnych rozgrywek. Głowę można oprzeć o podgłówek. Podłokietniki 3 D oraz 4 D można ustawiać w dowolny sposób, a nogi wygodnie ułożyć na podnóżku.

Budowa fotela gamingowego ma służyć wygodzie gracza, dzięki której uzyskanie coraz lepszych wyników będzie przychodziło coraz łatwiej. Długie godziny przed komputerem nie będą kończyły się bólem pleców, a gra będzie prawdziwą przyjemnością. Ergonomiczny fotel dla gracza to nie tylko inwestycja w przyjemnie spędzony czas. To przede wszystkim inwestycja w zdrowy kręgosłup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *