Rowery od warsztatu

Zalety jazdy na rowerze
Marzec 21, 2019
Czym są etykiety samoprzylepne
Kwiecień 3, 2019

Rowery od warsztatu

Zagłębiając się w kolarstwo, jak i amatorskie jazdy rowerem trzeba liczyć się z ewentualnymi usterkami i mankamentami, które nienaprawione mogą prowadzić do wypadków. Części rowerowe do popularniejszych marek są szeroko dostępne i dla „codziennego” rowerzysty nie są wielkim wydatkiem. Jeżeli jeździmy w porach popołudniowych i nocnych, na szczególną uwagę należy zwrócić przy doborze oświetlenia roweru. Jest ono kluczowe do zachowania bezpieczeństwa na drodze przy udziale z samochodami w ruchu drogowym. W tym przypadku znacznie przydaje się także kamizelka odblaskowa, dzięki której kierowca może znacznie szybciej zareagować na pojazd dwukołowy przemykający obok jego pojazdu. Równie ważną kwestią jest szybka reakcja ze strony rowerzysty na zdarzenia na drodze. Do tego potrzebne są sprawne hamulce, dzięki którym w porę zatrzymamy się przed nadchodzącym zagrożeniem.

Punkty rowerowe mają w swojej ofercie przeróżne tarcze hamulcowe do roweru, które można podmienić na te przewidziane przez producenta pojazdu, które przy niskim pułapie cenowym często nie pełnią dostatecznie swojej funkcji. Kolejnym elementem są klocki hamulcowe rowerowe, dobrze dobrane znacznie zwiększą skuteczność hamowania. Przy wyborze roweru jak i jego poszczególnych części, należy zwrócić uwagę na warunki pogodowe, a także teren, w którym zamierzamy jeździć. Najpopularniejszymi wyborami do realiów miejskich są tak zwane damki, które dzięki swojej niskiej cenie i łatwej dostępności są widoczne na każdym kroku.

Do bardziej wymagających terenów przeznaczone są rowery górskie, potrafiące poradzić sobie z jazdą pod górę na nierównym i niekorzystnym terenie. Pasjonaci wybierające się na maratony po drogach i szosach celują w profesjonalne rowery kolarskie, które mimo wysokiej ceny, są w stanie zapewnić komfort i prędkość jazdy nawet na kilkanaście godzin dziennie. To jaki rower wybierzecie zależy głównie od waszych wymogów i portfela, pamiętać natomiast trzeba, że na swoim i cudzym bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *