Narzędzia do samoobrony na które nie potrzebujesz zezwolenia

Niezbędne artykuły dla niemowląt
Kwiecień 11, 2018
Nowa seria wózków do czystej bielizny
Kwiecień 16, 2018

Narzędzia do samoobrony na które nie potrzebujesz zezwolenia

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jakie środki samoobrony są dozwolone i których użycie, nie wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Jeśli często poruszasz się po mieście, zwłaszcza w godzinach nocnych, to nic dziwnego, że możesz czuć się zagrożony. Nie ma co się oszukiwać, napad rabunkowy, zaczepki, czy bijatyka, mogą przydarzyć się każdemu. Warto być więc przygotowanym, na wszystkie ewentualne przypadki, po to by w razie potrzeby, wyjść z opresji bez szwanku.

Wybór dozwolonych narzędzi, które służą do samoobrony jest naprawdę szeroki. Zakupu należy jednak dokonywać ze sprawdzonego i rzetelnego źródła. Najlepszy sklep z bronią, to taki, w którym sprzęt jest naprawdę wysokiej jakości, jego użytkowanie jest bezpieczne, a sprzedawcy potrafią udzielić wyczerpującej odpowiedzi na każde pytanie. Pamiętajcie o tym, że ten kto pyta, nie błądzi, a w kwestiach związanych z prawem, lepiej poznać każdy nawet najmniejszy szczegół, niż później tłumaczyć się swoją „niewiedzą”.

Oto lista legalnych narzędzi do samoobrony:

Gaz pieprzowy

Gaz pieprzowy nazywany jest według Ustawy o broni i amunicji, ręcznym miotaczem gazu obezwładniającego. Z punktu widzenia prawa, jego posiadanie i używanie jest jak najbardziej legalne. Działanie gazu pieprzowego opiera się na substancji czynnej, która w zetknięciu z receptorami skory, wywołuje natychmiastowe i bolesne uczucie pieczenia.

Paralizator

Paralizator jest w stanie skutecznie obezwładnić napastnika, jednocześnie, nie wyrządzając mu trwalej krzywdy. Paralizator jest łatwy i stosunkowo bezpieczny w użytkowaniu. Prawidłowo zastosowany, nie ma prawa porazić użytkownika. Prąd nie przejdzie więc na osobę, która używa go do obrony, ale jest na tyle mocny, że porazi napastnika nawet przez grube ubranie, obezwładniając go na kilkanaście minut. Akurat tyle, ile wystarczy Ci na ucieczkę.

Broń hukowa i alarmowa

To narzędzia do obrony, które nie wymagają zezwolenia. Skutecznie odstraszą nie tylko zbliżającego się napastnika, ale również groźne zwierzę, które szykuje się do ataku. Tego typu bron przyda się również w momencie, kiedy będziemy chcieli wezwać pomoc, a będzie to jedyna, dostępna wówczas możliwość. Głośny hałas, na pewno zostanie zauwazony.

Kubotan

Jest to dość mało popularne narzędzie do samoobrony, o dużym potencjale. Ten niepozorny przedmiot przypomina zaostrzony walec . Spokojnie może pełnić niepozorną funkcję breloka do kluczy, by kiedy nadejdzie potrzeba przemienić się w narzędzie do samoobrony. Zaraz po zakupie warto przeszkolić się z możliwości kubotanu i sposobu w jaki należy z niego korzystać. W sklepach znaleźć można kubotan w formie długopisu.

Pałka teleskopowa

Pałki teleskopowe, które można znaleźć w większości sklepów z militariami są dostępne bez pozwolenia oraz innych formalności. Można nosić je przy sobie na co dzień, jednak nie należy zapominać o tym, by używać ich wyłącznie w stanach najwyższej konieczności. Pałka teleskopowa jest narzędziem stosunkowo niewielkim, po złożeniu spokojnie mieści się w kieszeni kurtki.

Wymienione środki ochrony osobistej są najbardziej popularne wśród dostępnych na rynku. Stosunkowo proste w użytkowaniu oraz co najważniejsze – skuteczne. Przed zakupem wybranego modelu, warto rozważyć rożne opcje, i wybrać takie narzędzie, które w razie potrzeby, sprosta oczekiwaniom. W tym celu warto przejrzeć ofertę Artbron. Ten sklep z bronią oraz militariami oferuje mnóstwo akcesoriów, które zapewnią ci bezpieczeństwo.

Po więcej informacji zapraszam tutaj: https://www.artbron.pl/c7,obrona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *