Podobrazie a… malarstwo sztalugowe

wycieczki audio i audioprzewodniki
Oryginalne i niezawodne wycieczki audio
Luty 8, 2019
Jak przygotować się do adopcji szczeniaka?
Marzec 10, 2019

Podobrazie a… malarstwo sztalugowe

Malarstwo sztalugowe zawsze kojarzyło się ze swoistym romantyzmem i artystyczną delikatnością. Nic w tym dziwnego, skoro jeszcze kilkadziesiąt lat temu, lokalne plenery były zapełnione przez malarzy, poszukujących piękna i artystycznej doskonałości.

Podobrazia i sztalugi – wybór ma znaczenie

Malarstwo sztalugowe = podobrazie

Malarstwo sztalugowe nie mogłoby obejść się bez jednego, niezbędnego wręcz elementu wyposażenia. Jest nim oczywiście podobrazie, czyli mówiąc prostym językiem – powierzchnia, która była swoistą podstawą dla malowanego obrazu, umiejscowionego na sztaludze. W ofercie naszego sklepu można znaleźć różne podobrazia, dostosowane do konkretnej formy malarstwa sztalugowego.

1. Podobrazia płócienne

To najstarsza forma podkładu sztalugowego. Cieszy się ona dużą popularnością głównie ze względu na elastyczność i gładkość, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku malowania obrazów o dużych formatach.

2. Podobrazia metalowe

Podkłady te są twarde i ciężkie, ale też niezwykle sztywne, dzięki czemu z ich pomocą można malować piękne obrazy o małym formacie. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć rozwiązań opartych na różnych metalach.

3. Podobrazia papierowe

Charakteryzuje je stosunkowo niewielki koszt. Dlatego z powodzeniem wykorzystuje się je do malowania studyjnego, a także – jako podłoże podczas nauki malowania. Produkty te polecamy zwłaszcza osobom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem.

Podsumowując, nasza oferta podkładów pod obrazy jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy nasz Klient, znajdzie w niej coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *