Bezpieczne wakacje z psem – w co się zaopatrzyć?

O czym pamiętać przy wyborze roweru dla dziecka?
Sierpień 13, 2018
Modne narzuty na sofę
Sierpień 20, 2018

Bezpieczne wakacje z psem – w co się zaopatrzyć?

Wakacje z psem są zawsze mniejszą traumą dla czworonoga, niż zostanie u znajomych czy hotelu dla zwierząt na długie tygodnie. Dla samych właścicieli, trudno ukrywać, mogą być jednak kłopotliwe zważywszy na problemy logistyczne i organizacyjne. Wydawać się może, że długie godziny spędzone w samochodzie skutkują tylko stresem psa, chaosem podczas podróży i godzinami sprzątania sierści, jednak nic bardziej mylnego, gdy mądrze zaplanuje się wyposażenie auta przed wakacjami z czworonogiem.

W dobrym sklepie z artykułami zoologicznymi na pewno uzyskamy masę wskazówek na temat uczynienia takiej wyprawy wygodniejszą, a przede wszystkim bezpieczniejszą. Podstawą wyposażenia jest oczywiście pas bezpieczeństwa dla psa, dzięki któremu komfortowo będzie nie tylko pupilowi, ale i pozostałym pasażerom. Większe psy mogą być przewożone w klatkach dobrych producentów artykułów dla zwierząt, umieszczonych w bagażniku. Produkowane są z najróżniejszymi systemami zabezpieczeń, które dostosować można do warunków i preferencji. Na problemy z sierścią najprostszym rozwiązaniem jest samochodowa mata dla psa. Rozkładana na podłogę i siedzenia, gotowa do wyprania po każdej podróży, oszczędzi czasu na czyszczeniu samej tapicerki.

Wygodne posłanie czy pas do przypięcia psa to jednak nie wszystko, by zapewnić mu komfortowe zwiedzanie dróg i autostrad. Zwierzę musi mieć możliwość „rozprostowania kości” i załatwienia się co kilka godzin, a przede wszystkim musi mieć stały dostęp do wody. Warto poszukać przenośnych, sprytnych misek, dostępnych w dobrych sklepach, zapobiegających rozlewaniu i łatwych do przenoszenia.

Tylko najlepsze akcesoria do przewożenia psa w samochodzie: https://www.joqu.com.pl/pl/oferta/przewozenie-psa-w-samochodzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *